איך לבחור שמן גוף לספא

איך לבחור שמן גוף לספא

שמני גוף נודעו עשרות שנים בשל סגולותיהם המגוונות והמופלאות. שמני היופי והטיפוח מכילים חומרי הזנה וריפוי כמו נוגדי חמצון, חומצות שומן וויטמינים שונים. שמן גוף מכיל ריכוז גבוה של תמציות צמחים אשר מעניקים יכולות ריפוי שונות, ונוסף על כך בשל תכונות השמן מאפשרים גמישות וחידוש של העור. שמן גוף הנמרח על גבי הגוף מונע את איבוד הלחות של העור וכך מסייע בעונות מעבר ובשינויי אקלים משתנים שגורמים פעמים רבות ליובש ותחושת חוסר נוחות בעור.

שמן גוף ויתרונותיו המופלאים

בעולם הטיפוח והיופי כידוע קיימים אלפי מוצרים שונים. ביניהם קיימים גם קרמים וסרומים שיכולים לסייע לטיפוח העור. מהו אם כן יתרונותיהם של שמן הגוף? שמן הגוף הוא בעל מגע קטיפתי ונעים על גבי העור. מהרגע שמורחים אותו מרגישים את הריחות הקלילים שלו לאורך שעות רבות. חימום השמן בין כפות הידיים ומריחה שלו באזורים היבשים ביותר בגוף תסייע לשקם ולהזין אותם. שמן גוף באיכות גבוהה ייספג היטב בעור ולא יותיר אותו שומני אלא לח. בניגוד לקרמים למיניהם השימוש בשמן גוף קליל יותר ומותיר את העור עם תחושה נעימה של גמישות ורעננות.
עוד אפשר להשתמש בשמן גוף למריחה על השיער. השמן חודר אל סיב השערה, משקם אותה ומזין. תכונות השמן עוזרות במניעת קצוות מפוצלים וחשמל סטטי מוגבר בשיער.

סוגי שמני גוף

קיימים אינספור סוגי שמנים שונים. בדיוק כמו הצמחים המרכיבים אותם, גם לשמנים השונים שימושים למטרות שונות ותכונות שיש להתאים לאדם, לסוג העור ולמטרה לשמה הוא נמרח.

שמנים המיועדים לעיסוי יהיו בדרך כלל שמן שקדים ושמן זרעי ענבים. שמן שקדים מרגיע ומזין את העור בויטמין E ובנוגדי חמצון. החומצות הבלתי רוויות שבו מעניקות לו חיי מדף ארוכים. שמן זרעי ענבים הוא שמן יקר ולכן לעיתים נוטים לערבב אותו עם שמנים זולים ונפוצים יותר. הערבוב לא פוגע בתכונות השמן אך מאפשר ליהנות ממנו בעיסויים רבים. שמן זה בעל נוגדי חמצון חזקים מיוחד, סופח רעלים ולכן טוב במניעת תהליכים דלקתיים ולטיפול בעור רגיש. יש בו גם חומצות שומן רבות המסייעות בבניית התא ולכן הוא נפוץ במוצרי קוסמטיקה רבים.

שמן גוף נוסף המומלץ לעיסוי הוא שמן שומשום. שמן זה טוב לעיסוי כאשר יש בעיות של מפרקים ושרירים והוא מזין ושומר על לחות העור. מעבר לכך הוא גם משמש כמסנן קרינה טבעי והוא מסייע להפחתת סימני מתיחה אצל נשים בהריון.

שמן גוף הוא מתנה מדהימה עבורנו אם זה בעיסוי, בהזנת העור ואפילו עבור צרכים רפואיים. לכן כל עיסוי ובו יש שימוש בשמן גוף מפנק כלשהו הוא עיסוי נעים, מפנק ומומלץ בכל פעם מחדש.

Loading...