איך להשיג טיסה במחיר המשתלם ביותר?

אחת מחברות התעופה הגדולות בעולם ערכה בדיקה בעבר הלא רחוק, שממצאיה גילו שבטיסה ממוצעת המכילה כ-200 נוסעים, שולמו למעלה מ-30 תעריפים שונים על אותו המוצר בדיוק – טיסה מנקודה אחת לשנייה. המצב בישראל לא שונה כלל וכלל. ככה זה שתעריף הטיסה תלוי בפרמטרים כה רבים. בשורות הקרובות נגלה לכם כיצד לא להיות פראיירים. בטיסה הבאה, אתם אלו שהולכים לשלם בזול.

כרטיס טיסה בזיל הזול – הדבר בהחלט אפשרי

ברכישת כרטיסי טיסה, חשוב לעשות שיעורי בית לגבי היעד בו בחרתם. ניקח לדוגמא את ברלין. כמה טיסות יוצאות ביום מישראל? האם בכל יום בשבוע מספר הטיסות זהה? האם חברות צ'רטר או LOW COST מגיעות ליעד זה? לברלין, לצורך ההמחשה, פועלות חברות המציעות תעריף מוזל תמורת היעדר שירותים כמו ארוחה במטוס, בחירת מושב, שליחת מזוודה וכו'. העניין עשוי להוזיל עלויות בעשרות אחוזים. כך לדברי צוות Kontiki  בוא ניתן לרכוש טיסות זולות במיוחד.

נקודה חשובה נוספת היא מימד הזמן. האם הזמן בו אתם טסים ליעד המיועד הינו זמן שיא, זמן שפל או בין לבין. למשל ניו יורק בפברואר. חורף קר בעיר הגדולה גורם למספר התיירים מישראל ובכלל לרדת משמעותית. תקופות שפל הופכות את חברות התעופה וסוכני הנסיעות לגמישים יותר, ומאפשרות לכם לחכות לדקה ה-90 בהזמנת הכרטיס תוך כדי סיכון מינימאלי. גם עניין זה חוסך כסף רב. רעיון נוסף: מכירים אחד מ-8,000 עובדי חברות התעופה הישראליות? דעו לכם כי ברשותם גישה לכל טיסה הממריאה מ/אל ישראל מבחינת מספר הנוסעים הצפוי, מידע שעשוי להיות שימושי במיוחד.

מה עוד חשוב לבדוק לפני הרכישה?

נקודות נוספות שעשויות או עלולות להשפיע על מחיר הטיסה היא חברת התעופה (ישנן חברות שבאופן כמעט גורף יקרות יותר מאחרות), אופן ההזמנה (הזמנה ישירה דרך החברה תחסוך לרוב עלויות סוכן; הזמנה דרך אתר החברה עשויה להוזיל אחוזים בודדים מהעלות הכוללת) וכן – גם היכולת שלכם להתמקח (אפשרות שקיימת לעיתים, לא תמיד).

הכי חשוב – זכרו כי בסופו של דבר, ברשותכם האפשרות לשלם על אותו השירות בדיוק מחיר מופחת. אל תפספסו את ההזדמנות לקבל זאת. טיסה במחיר מופחת – בודקים וחוסכים! טיסה נעימה...

Loading...